#SesimOLGündem

En İyi Film Önerileri

Hayata bakış açımızı değiştiren sinema evreninde izlemek istediğimiz ya da izlenmesi gereken o kadar çok film var ki bazen izlenecek film tercihi yaparken yorulup film izlemekten vazgeçiyoruz. Çoğumuzun yaşadığı bu durum o kadar normal ki; çekilen ilk sinema filminin 28 Aralık 1895 senesinde seyirciyle buluştuğunu düşünelim bir de.

Dünya üzerinde çekilen ilk sinema filmi 125 sene önce Fransız Lumiere Kardeşler’ in çektiği tren istasyonlarıyla ilgili bir belgeseldi.  Konusu olan ilk sinema filmi ise 1902 senesinde çekilen Aya Yolculuk filmidir. Filmin isminden anlaşılacağı üzere Ay’ a yolculuk yapmak isteyen kâşif ruhlu insanların hikayesi anlatılır.

Aya Yolculuk Filmi

125 sene içerisinde çekilen milyonlarca filmin olması sizi paniğe kaptırmasın. Çünkü sizler için herkes tarafından bilinmese de en iyi film önerileri kategorisi içerisinde olması gereken yapımları listeledik.

Ruhların Kaçışı

En iyi film önerileri listesi denildiğinde Japon sinemasına yer vermeseydik olmazdı. Bazı filmler ve bazı yönetmenler vardır sinemadan nefretseniz bile sizin ruhunuza dokunmayı başarır. İşte bu yönetmenlerden birisi de Hayao Miyazaki’dir. Diğer filmlerinde olduğu gibi Ruhların Kaçışı filminde de Japon gelenekleriyle yaratıcı dehasını birleştiren usta yönetmen her ne kadar filmi çocuklar için çektiğinin altını çizse de her sahnede düşündüren mesajları ve yarattığı duygularla usta yönetmen belki de herkesin içindeki çocuğa seslendiğini belirtmek istemiştir.

Ruhların Kaçışı

Cesaretin Var Mı Aşka

Orijinal adı Jeux d’enfants olan filmin Türkçe adı ise Cesaretin Var Mı Aşka olarak izleyiciyle buluşmuştur. En genel tanımıyla film birbirine deliler gibi aşık iki bireyin aşk oyununun anlatıldığı eğlenceli olduğu kadar şımarık, saçma bir o kadar da masalsı hikayesidir.

Cesaretin Var Mı Aşka

İhtiyar Delikanlı

Kore sineması denildiğinde akla gelen ilk filmlerden olan İhtiyar Delikanlı izleyiciyle buluştuğu 2004 senesinde ve sonrasında da en çok konuşulan filmlerden biri olmayı başardı. Herkesin izlemese bile muhakkak adını bir kez duyduğu film basitçe ortaya atılan dedikodunu kartopu gibi büyüyerek çığ olmasının hikâyesidir. Filmi izledikten sonra başkasıyla ilgili farkında olmadan söyleyebileceğiniz bir sözün başkasının hayatına olan etkilerini öğrenirken intikamın da en güçlü duygulardan birisi olduğunu izleyeceksiniz.

İhtiyar Delikanlı

Büyük Balık

En iyi film önerileri listesine adını altın harflerle yazdıracak olan Büyük Balık filminde Ewan McGregor’ ın oyuculuğuna da hayran kalacaksınız. Filmde çocukluğuyla birlikte hayal gücüne da sahip çıkmayı başaran bir adamın yolculuğuna şahit olurken; bu masalsı dünyada çocukluğunuzu yeniden yaşayacaksınız.

Büyük Balık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler