Gündem

Çin Bütün Dünyayı Kandırdı Mı?

546456

Koronavirüs ilk olarak Çin’de görülmüştü ve virüsün bir balık pazarından çıktığı iddia edilmişti. Bu haberin ardından Çin’de karantinalar uygulanmış ve medyada çokça bayılan ve ölen insanlar görüntüsü ortaya çıkmıştı. Peki son günlerde Çin’de partilerin yapılması ve vakaların sıfıra kadar inmesi Çin’in yalan söylediğine dair bir kanıt mıydı? Çin dünyaya yalan mı söyledi?

Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) koronavirüs salgının çıkış noktasını araştırmak için Çun’e heyet göndermek istemişti fakat Çin hükümeti bunu kabul etmemişti. Bu olayın ardından da Amerika Birleşik Devletlerinin Ulusal Güvenlik Danışmanı ortaya çarpıcı bir iddia yaptı. ABD danışmanı Pottinger, salgının Wuhan şehrindeki hayvan pazarından değil Çin devletine ait bir laboratuvarında üretildiği iddiasını ortaya attı.

İNGİLİZLERDE BÖYLE SÖYLÜYOR!

ABD danışmanı Pottinger bu fikrinin arkasında olduğunu ve İngiliz yetkilerle yaptığı görüşme sonrası onlarla birlikte bunun ortak bir düşünce olduğunu söyledi. Ayrıca bundan daha önce eski Amerika Hastalık kontrol direktörü de CNN kanalına bağlanarak virüsün pazardan değil laboratuvardan çıktığını söylemişti.

İşte Çin’de virüs olmasına rağmen izin verip yapılan partiler;

cin parti 1
Salgının Çıkış Kenti Wuhan’da Havuz Partisi Yapılmıştı.

İLK HASTA KAYIP!

En sonunda Dünya Sağlık Örgütüne virüsün çıkış noktasını araştırmak için izin verilmişti. Fakat bilim heyetinin Çin’de yaptığı derin araştırmalara rağmen virüsü ilk yayan insana halen ulaşılamadı. İddialara göre hastalığa sahip ilk kişi Çin Hükümeti tarafından saklanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .