Gündem

Tam Kapanmada Verilen Yardımlar Belli Oldu !

Pandemide Avrupada 1. Dünyada 4. olarak çok kötü zamanlar geçiriyoruz. Bundan dolayı Cumhurbaşkanlığından bir karar ile 18 günlük bir tam kapanma getirildi. En fazla esnafları ve çalışanları mutsuz eden tam kapatmadan müjdeli haber geldi. Tam kapanmada çok sayıda çalışanın yararlanacağı para desteği ile bir nebze olsada insanlar rahatlayacak. Ödemelerin uygulanacağı tarih 11 Mayıs olarak belirlendi. Ödenecek en düşük oran ise bin 101 lira olacak.

Emekli ikramiyelerinde ise beklenen enflasyon zammı geldi. geçen sene 1000 tl olan ikramiyeler bu seneden itibaren 1100 tl olarak belirlendi. Ramazan Bayramı evveli ikramiyelerin ödeneceği tarih belli oldu. Kamuya geride bıraktığımız taşeron ve kamu işçilerine verdiği 52 günlük tediye ödemelerinin 2. taksidi 11 Mayıs tarihinde hesaplara yatırılacak.

Kimler Yararlanacak ?

Bir işçiye en az 1.101 TL ödeme yapılacak. Kamu ve taşeron işçilerine verdiği ek tediyenin birinci taksidinin Ocak ayında verilmesinin ardında “ek tediye 2. taksit ne vakit verilecek” diye merakla bekleniyordu. Kamuya geride bıraktığımız taşeron ve kamu işçilerine verdiği tediye ödemelerinin ikinci taksidi amacıyla tarih belli oldu. Ödeme bayram evveli 11 Mayıs’ta yapılacak.  Taşeron ve kamu işçilerine tediye ödemeleri yapılırken günlük brüt kazanç üzerinden 52 günlük bir hesaplama yapılıyor. 2021 senesinde asgari ücretli bir işçinin kesintiler de eksiltildikten sonra net 3646 Türk lirası tediye alacağı belirtiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler