Ne olacak, söyle gitsin?  

#sesimol

Gündem

Süleyman Soylu Canlı Yayında İddialara Cevap Verdi!

Gündemin en sıcak konusu şüphesiz Sedat Peker’in Youtube üzerinden yaptığı açıklamalar oldu. Sedat Peker yaptığı 7 video ile ilgili ortaya ilginç iddialar atmıştı ve attığı iddialar ile ülke gündeminde birinci sıraya girmişti. Yapılan videolar sonrası Twitter üzerinden kullanıcılar konu ile ilgili hükümet tarafından cevap bekleyen tweetler attı. Bugün atılan iddialara karşı Süleyman Soylu, Habertürk kanalında gazeticilerin sorularını yanıtladı.

İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddialara karşı yaptığı açıklamalardan önemli kısımları:

  •  Ahmet Davutoğlu, MYK toplantısında “hepinizin odalarında neler konuştuğunu biliyorum” dedi. Bunu ilk kez açıklıyorum.
  • Türkiye’ye operasyon çekiyorlar. Birileri devreye girdi.
  • Bakan Soylu, İsmail Saymaz’ın “Peker, daha önce AKP tarafından övgü olan alan bir isimdi, şimdi ne değişti?” sorusuna karşılık 2002 senesini hatırlattı.
  • Bakan Soylu: “Peker bir kıza tecavüz etmiş, karakola götürülüyor. Kız teşhis ediyor karakolda ama dosya orada kapanıyor.”
  • Soylu, gazetecilerin “Peker’e sizin tarafınızdan koruma verildi” sözüne karşılık: “Peker’e yönelik sanal tehdit oluşturan kişi şu an FETÖ’den cezaevinde. 2017’de Peker’in koruması olduğunu öğrendim. Öğrendiğimde korumasını aldık.”
  • Süleyman Soylu, gazetecilerin sorusuna ‘Benim dönemimde yaşanmadı’ yanıtını verdi. Gazeteciler: “Şunu anladık iktidar ve siz farklısınız.”
  • Soylu: “Bu dönemde terörle mücadalede beyaz toros, faili meçhul cinayet varsa bana getirin boş kağıda imza atayım.”

Yeni açıklamalar geldikçe yazı güncellenecektir..

--Benzer İçerikler--

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir