Gündem

Plansızlığın Bedelini Halk Ödüyor: AKP’li Belediye 10 Milyona Yaptığı Bisiklet Yolunu Söktü

AKP’li Afyonkarahisar belediyesi geçtiğimiz sene Eylül ayında 10 milyon lira maliyete bisiklet yolu yaptı. Ancak bisiklet yolu üretiminin üzerinden 1 sene dahi geçmeden söküldü. 

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre, Afyonkarahisar’da Osmangazi Mahallesi’nde 50 Milyon liraya mülk olacak yağmur syat hattı inşaatı başladı. İnşaat kapsamında bundan 8 ay evvel 10 Milyon liraya inşa edilen bisiklet yolunun bir kısmının kazılması ve yol kenarındaki dubalı ihtar dikmelerinin söküldüğü ortaya çıktı.

‘Hemşerilerimin parası çöpe gitti’

'Hemşerilerimin parası çöpe gitti'

Mevzuyla alakalı Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal şöyle konuştu:

‘Afyonkarahisar merkezde Afyonkarahisar Belediyesi geçtiğimiz sene 10 milyon liraya bir bisiklet yolu yaptı ancak henüz bir seneyi dahi doldurmadan bu yol kazıldı. Bisiklet yolunun kenarında bulunan ve tanesi 269 liraya mülk olan dubalar da söküldü başka bir deyişle hemşerilerimin parası resmen çöpe gitti.

Bu kadar işsiz, yoksul, gereksinim sahibi varken 10 milyon liranın böyle çarçur edilmesi hangi vicdana sığar? Bu parayla Afyonkarahisar’a hizmet edilmesi, istihdam alanı yaratılması gerekirken acaba birileri zengin mi edildi? Bilin artık bir işi, bir kere yapmak her sene yapmaktan daha ucuza mülk olur.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler