EğitimGündem

Son Dakika: 81 İle Yeni Genelge Gönderildi!

BAKAN SELCUK 1

Koronavirüs yasaklarının gelmesiyle birlikte tüm eğitim birimlerinde eğitim , yüz yüzeden uzaktan eğitime geçilmişti. Bu kararın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün bir genelge imzalayarak ilkokul, ortaokul ve liseliler için 4 Ocak tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan hiç bir sınav yapılmayacağını genelge ile açıkladı.

Bakan Selçuk genelgeye imza atarak 81 ilde Covid-19 sebebi ile sınav yapılmayacağını söyledi. Dün Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın açıklaması ile bilim kurulu toplantısında alınan yasaklar duyurulmuştu. O yasakları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca yasakların bir sonraki bildiriye kadar devam edeceği İç İşleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile duyurmuştu.

İşte Milli Eğitim Bakanlığının 81 ile gönderdiği genelge açıklaması;

“4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların, ilgi ve yazılarda belirtilen ölçme ve değerlendirmeye ilişkin usul ve esaslar kapsamında okul ortamında yüz yüze yapılması planlanmaktadır. Ancak 04 Ocak 2021 tarihinden sonra ölçme ve değerlendirme faaliyetleri ile ilgili hususlar salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilerek ayrıca duyurulacaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .