#SesimOLGündemKimdir?

Onur Ünlü Kimdir?

Yönetmen, yapımcı, senarist, yazar, şair, oyuncu ve müzisyen.  Evet, yanlış okumadınız tüm bu meslekler bir kişide birleşti; işte karşınızda on parmağında on marifet diyebileceğimiz insanlardan birisi Onur Ünlü.

24 Haziran 1973 senesinde İzmit’ te doğan Onur Ünlü’ nün herkes tarafından tanınması ise 2011 senesinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Leyla ve Mecnun dizisiyle oldu. Dizinin yönetmen koltuğunda oturan Onur Ünlü Leyla ile Mecnun sayesinde kariyerinde de farklı bir döneme geçiş yaptı. Dizi öyle geniş bir kitleye ulaştı ki kısa zaman içerisinde herkes tarafından konuşulurken dizinin de her bölümü ayrı bir merak konusu oldu.

Leyla ile Mecnun

Yaptığı her işte Onur Ünlü farkını ortaya koyan usta yönetmen Güneşin Oğlu, Cingöz Recai, İtirazım Var, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Gerçek Kesit: Manyak, Topal Şükran ve Maceraları da dahil olmak üzere birçok filmi sinema dünyasına kazandırdı.

Leyla ile Mecnun Dizisini Sevenlerin İzlemesi Gereken Onur Ünlü Filmleri

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Kara mizah ve absürt unsurların bir arada yer aldığı izlemesi hem zevkli hem de ilginç filmlerden.  Bir kasaba düşünün ve bu kasabada yaşayan herkesin kendine has süper güçleri olduğunu. Kulağa çok ilginç geliyor değil mi… Demet Evgar ve Ali Atay’ın başrolleri paylaştığı filmde her ne kadar süer güçleri olan insanlar yaşasa da normal bir kasaba hayatı yaşanmaktadır. Babasıyla yaşayan ve bir berber dükkânı olan Cemal’ in bir gün belirsiz bir sıkıntı hisseder.

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yoktur

Onur Ünlü hayranlarının muhakkak izlemesi gereken bir film var ise o da Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yoktur filmidir. Cinayet masasında görevli olan bir dedektif kör olacağını öğrenmesinden kısa bir süre sonra kör bir kadının kocasının ölümünü soruşturmaya başlamasıyla hikaye başlar.

Gerçek Kesit: Manyak

1990’ lı senelerin kült dizisi Gerçek Kesit’ ten ilham alınarak hazırlanan film Onur Ünlü farkıyla 2018’ de vizyona girdi. Annesine hastalık derecesinde bağımlı olan bir adamın annesini kaybettikten sonra yaşadıklarını konu alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler