Gündem

Karabük Üniversitesinde Tepki Çeken Sınav Sistemi!

Geçtiğimiz günlerde Karabük Üniversitesi rektörü Refik Polat hakkında Twitter üzerinden 670.000, Ankara Kuşu isimli hesaptan önemli iddialar atılmıştı. Atılan iddialarda Rektörün kişisel harcamalarının üniversite bütçesinden yapıldığının, yapılan heykeller üzerinden para kaçırıldığı ve liyakatsız işe alımlar alındığı iddailar arasında yer aldı.

Yapılan iddialar sonrası rektör Twitter profil resmini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olduğu bir fotoğrafı koymuş ve iddialara uzun bir süre sessiz kalmıştı. Kamuoyunun ve Ak Parti üyelerinin baskısıyla birlikte rektör profil resmini değiştirdi ve yaptığı açıklamada yaptığı işlerin sorgulanmaması gerektiğini söylemişti.

Yeni Sınav Sistemi Tepki Gördü!

Karabük Üniversitesinde yeni yapılacak yeni sınav sistemiyle ilgili de önemli iddialar atıldı. Yeni yapılacak sınav sistemiyle birlikte öğrenciler bazı sınavlarına telefonlarına kendi sınıflarında gözetmen altında girecek. Üniversitenin yaptığı kendi mobil uygulama ile sınav esnasında öğrenciler sınav esnasında başka uygulamalara erişimi engellenecek. Asıl sorun şurada başlıyor öğrencilerin iddialarına göre bu uygulamayı indirerek öğrenciler uygulamaya tam yetki verecek ve galeri, rehber gibi kişisel veriler uygulama sahipleri tarafından yetkilendirilebilecek.

Yapılan bu uygulama sonrası öğrenciler Change.org üzerinden bu sistemin iptal olması için imza kampanyası başlattı ve şimdiden 2661 imza toplandı. Yapılan tepkiler ve toplanan imzalar sonucunda Karabük Üniversitesi resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada yeni sınav sistemiyle birlikte kağıt tasarrufunu amaçladıklarını söyledi ve kesinlikle kişisel verilere erişimin söz konusunu olmadığı söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler