#SesimOL

Haftanın Kitapları

İlk haftamız olacak bu seride en çok satılan ve okunan kitapları konu alacağız. Bu hafta size 3 kitabı spoiler vermeden inceleyeceğiz ve neden almanız veya okumanız hakkında detaylar vereceğiz.

Bir Ömür Nasıl Yaşanır?

Prof.Dr İlber Ortaylı hocamızın bize hayatı nasıl daha dolu yaşamak gerektiğimiz hakkında tavsiyelerini verdiği bu kitapta İlber hocamız bizle tecrübelerini paylaşıyor. Soru cevap şeklinde içeriği olan kitap’ta insan sıkılmadan sayfaların arasında gezinebiliyor. Özellikle gezme ve okumaya vurgu yapan İlber hocanın kitabı kitap marketlerinin en çok satan kitapları arasında baş yer alıyor.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde-Grigoriy Petrov

Bir ülke düşünün tüm yoksulluklara, imkansızlıklara, ve zor doğa koşullarına rağmen birkaç aydın önderliğinde her meslekten insanın bir araya gelerek bir ülkeyi geri kalmışlıktan kurtarmak için mücadele versin. Finlandiya’nın kurtuluş mücadelesini anlatan bu kitap cumhuriyet döneminde Atatürk bütün okullara okunması talebinde bulundu ve o dönemlerde Kuran-ı Kerim’den sonra cumhuriyet döneminin en çok okunan kitabı oldu.

İçimizdeki Şeytan-Sabahattin Ali

Bir insan sevgi uğruna değişebilir mi? Yoksa o insan hep aynı mıdır. Yaptığı hataları içindeki şeytana yükleyen Ömer sevgi ile içindeki şeytan arasında gidip gelmektedir. Kitabı aslında şu alıntı özetliyor;

” İçimizde şeytan yok… İçimizde aciz var… Tembellik var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler