Gündem

Berat Albayrak , Deprem Vergilerini Soran Vekile Link Attı!

berat albayrak

Geçtiğimiz günlerde CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 1999 yılından günümüze kadar toplanan 35 milyar dolar deprem vergisinin nereye harcandığını sormuştu. Bunun üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Tahsin Tarhan’a bütçe istatistiklerinin bulunduğu internet adresinin linkini attı.

Cumhuriyet gazetesinin editörlerinden Mahmut Lıcalı’nın haberine göre soru önergesinde CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmir depremi sonrası yine tartışmaya açılan deprem vergilerinin nereye harcandığını önergede sordu. Bu paranın deprem çalışmaları dışında mı kullanıldığını da ayrıca sordu. Bu soruya Berat Albayrak İzmir Depreminden yaklaşık 1 ay önce link atarak cevaplamış.

Tahsin Tarhan’ın iddiasına göre ise atılan linkte deprem vergileri ile ilgili hiçbir bilgiye rastlamadığını ilgili linkte genel yönetim mali istatistikleri, merkezi yönetim bütçe verilerinin bulunduğunu ve Adreste, genel bütçe ve özel bütçe istatikleri; gider ve gelir tabloları yer aldığını savundu.Bir diğer haberimizde oturduğunuz evin depreme dayanıklı olduğunu nasıl öğrenebileceğinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .