#SesimOL

Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarının Temel Bileşenleri Nelerdir?

Elektrikli Araclar Sarj Istasyonlari Teknolojisi 1 1160x670 1

Tüm dünyada hızlı bir şekilde elektrikli araç seçenekleri ön plana çıkmaktadır. Aslına bakılırsa elektrikli araçların bu kadar popüler olmasının sebebi öncelikle küresel ısınma olsa da, giderek artan maliyetler olarak ön plana çıkar. Bu sebeple elektriğin hızlı bir şekilde kolaylıkla üretilmesini sağlayan bu sistemlerin kullanılarak elektrikli araba şarj istasyonu kurulumu da teşvik edilmeye devam edilmektedir.

Elektrikli Araç Kullanımı Artıyor

Elektrikli araç kullanımı artmaya devam ediyor. Herkesin kendi aracını şarj edebilecek teknik alt yapısı olmadığı için şarj imkanının otomatik istasyonlar yardımıyla sağlanması gerekiyor. Hiç şüphesiz bu konuda öncelikle kişilerin kendi imkanlarına ulaşması ve buna göre bir yol izlemesi olabilir. Zaman içerisinde ortaya çıkan bu seçenekler de hızlı bir şekilde bu değerlendirmelerin yapılması ile mümkün oluyor.

Genel olarak elektrikli araç şarj istasyonları şimdilik petrol istasyonlarının bazılarında ortaya çıkıyor olsa da orta – uzun vadede hemen hemen her ilde buna benzer istasyonların kurulacak olması da kaçınılmaz görünüyor. Peki ama bu istasyonların en büyük özellikleri nelerdir?  Nasıl bir yol izlenmesi gerekmektedir? Bu sorunun cevabı ile başlayalım.

Elektrikli Ara%C3%A7lar %C5%9Earj %C4%B0stasyonlar%C4%B1 Teknolojisi 2

Öncelikle elektrikli araç şarj istasyonları söz konusu olduğunda farklı seçenekler ön plana çıkar. Bu istasyonların hazırlanması, özelliklerinin belirlenmesi ve diğer tüm seçeneklerin ortaya çıkarılması önemlidir.

İstasyon Bileşenleri Nelerdir?

Genel olarak bir adet gölgelik ve şarj ünitelerinin bulunduğu alanın bulunması gerekmektedir. Araçlar için farklı standartlar olduğu için bu şekilde araçların şarj edilmesine olanak sağlayan modüller ve güçlü bir elektrik kaynağının olması önemlidir.

Elektrikli Ara%C3%A7lar %C5%9Earj %C4%B0stasyonlar%C4%B1 Teknolojisi 3

Şurası unutulmamalıdır ki, her ne kadar araçlar 220 volt ile de şarj olabilse de bu oldukça uzun bir sürede şarj olması anlamına gelmektedir. Bu gibi sorunların yaşanmaması adına daha büyük ve yüksek voltajlı girişlerin olması gerekmektedir.

Genellikle araçların bu şekilde daha güçlü şarj olması için iki adet kablosu bulunur. Bunları kullanarak son derece hızlı yada normal şekilde elektrik enerjisini kullandığı seçenekleri ön plana çıkmaktadır. Şimdi geldik bu konuda sorulan ve önemli kabul edilen elektrikli araç şarj kurulum maliyeti nedir? Sorusunun cevabına…

Elektrikli Ara%C3%A7lar %C5%9Earj %C4%B0stasyonlar%C4%B1 Teknolojisi 4

Kurulum Maliyetleri Hakkında

Genel olarak bu konuda öncelikle belediyelerin izin verdiği geniş bir alanın tercih edilmesi önemlidir. Bu alanlar çoğunlukla farklı noktalarda yer aldığı için maliyet ilden ile mahalleden mahalleye değişiklik gösterebilir. Son dönemlerde devletin verdiği teşvikleri kullanarak bu konuda maliyeti yarı yarıya hatta daha büyük oranlarda düşürmekte mümkün olmaktadır.

Bu gibi değişkenlerden de destek alarak son derece uygun fiyat aralıkları ile elektrikli araç şarj fiyatı desteği ile birlikte araçların şarj edilmesi sağlanabilir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve aklınıza gelen her türlü soru işaretinin cevabına ulaşmak için adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu konuda farklı konu başlıklarının da ön plana çıkacağı unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

telefona kaydetme isimleri güvenilir takipçi satın almapp büyütmeipr5keko sözlerikabak yemeğinin yanına ne gider .