#SesimOLekonomiGündem

The Economist 2021 Kehanetleri

The Economist dergisini sanırım duymayan kalmamıştır. 2020 yılının dergi kapağında da virüsün geleceğini ve bazı felaketleri önceden şifreli bir mesaj olarak bize göstermişti ve tüm dünyada ses getirmişti. Geçtiğimiz günlerde paylaştıkları yarıyıl kapağı öyle çarpıcı ki kapakta sıradaki felaketleri bize gösteriyor.

Görmüş olduğunuz görselde ilerde yaşayacağımız felaketleri görüyorsunuz en azından The Economist dergisi öyle söylüyor dergi sahipleri geleceği mi görüyor diyebilirsiniz geleceği tabi kimse bilemez fakat ortada kurgulanmış ve planlanmış bir gelecekten bahsetmiyorsak. Çok geçmişe gitmeyelim bizimde 2020 The Economist ile ilgili yazdığımız yazımızda da çoğu kehanetin gerçekleştiğini görmüştük. İlerki zamanlarda da bu kapak ile bir çok kehanet gerçekleşeceğini düşünüyoruz.

Resimde bir aile görüyoruz anne ve baba da maske takılı kediyede takmayı unutmamışlar duvarda ise 7 ayrı olayı anlatan resimler var ortada da bir duvar saati görüyoruz dilerseniz resimler ile başlayalım :

Domuz resmi : En çok tartışılan resimler arasında sanırım domuz resmi gelmekte herkes domuz resmi hakkında tahminler yürütüyordu fakat kapak paylaşalı 3 gün geçmişken beklenen haber tedirgin edici biçimde Çinden geldi, Çinde ki bilim insanları yeni bir tip domuz gribi vakası ile karşı karşıya kaldıklarını ve bu konuyla ilgili alarma geçtiklerini duyurdular. Ortaya çıkan yeni virüsün insanlara kolayca bulaşabildiğini ve küresel bir salgı olma ihtimalini öne sürdü.

Maske: Kapakta ki kehanetlerin başlamasına daha zamanı olacağını düşünürken inanılmaz bir haber daha karşımıza çıktı bu haber maskelerin sırrını açıklar gibi bir haberdi haber şu şekilde Avrupada kaynağı bilinmeyen bir sebeple radyasyon artışı belirdi tüm dünya haber sitelerinde manşet olan bu habere göre nereden kaynaklandığı bilinmeyen gizemli bir radyasyon Avrupanın genelini sarmış bir durumda ilk bulgulara göre kaynağın merkezi Rusya gibi görünsede Rusya bunu kabul etmedi.

Çocuk: Dikkat çeken diğer ayrıntılardan bir diğeride çocuk , en önemli fark anne ve babasında maske varken çocukta yok ama neden olduğunu soracak olursanız yeni gelen bu felakette genç nesilleri etkileyen bir sıkıntı olmayacağı gibi gözüküyor. evebeynlerin üzerinde kalın kıyafetler olmasına karşın olayların sonbahar aylarında olacağını düşünüyorum fakat anne baba kalın giyinmesine karşın çocuğun üzerinde kısa kollu var ayrıca başındaki miğfer ile yeleğindeki barış simgesi ve yüzündeki endişeli ifade kesinlikle bir savaşın göstergesi olduğunu içeriyor. Anne ve baba çok rahat gözüküyor oturuşlarından ve kollarından anlıyacağınız gibi rahatsız hissetmiyorlar.

Güneş görseli ve Priz: Sıradaki mesaj güneş ile alakalı bir güneş patlaması ya da fırtınası ile karşı karşıyayız fakat bu görsel tek başına bir cevap vermiyor fakat diğer ayrıntı ile ilişkisi olduğunu düşünüyorum güneş görselinin hemen altında priz ile bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum. Yoksa dünyanın bir yerlerinde kasıtlı olarak elektrik kesintileri yaşanılacak ve bunun güneşde ki yaşanan patlamalara mı atıcaklar dersiniz. Ayrıca prize takılı hiçbir elektronik alet takılı olmamasıda şaşırtıcı boş priz ekonomik kriz anlamınada gelebilir. Türkiyede bazı araştırmacıların ve Stratejistlerin mum stoğu yapın mesajları durumu dahada ilginçleştiriyor yoksa dünya uzun süre elektrik kesintileri mi geçirecek. Dergi ile ilgili yazılan makalelerde Jeomanyetik fırtınalardan bahsediyor. Güneşte gerçekleşecek fırtınaların ve manyetik alandaki değişmelerle alakalı araştırmalar yapan Britanyalı bilim insanlarının manyetik kayması gerçekleşirse en iyi ihtimalle uzun yıllar elektrik kesintileri gerçekleşeceğini söylüyor.

Saat : Saat 23.59’u gösteriyor yani finale bir kala demişler başka bir açıdan bakacak olursak 31 aralık yani yıl sonunuda temsil ediyor olabilir. Eğer saat gerçekten bir saat dilimini temsil ediyorsa saat 11.59 değil 23.59 gösteriyor çünkü 11.59 gösterseydi gölge tepeden değil. Saat mesajının kesinlikle normal bir mesaj olmadığını düşünüyorum Tom Hanks inde başrol oynadığı İNFERNO adlı filmde insan nüfusunun düşürülmesi gibi temalar barındıran cehennem filminde özellikle 23.59 dan bahsetmiştir. Ayrıca Kuran’ı Kerimde 11. sure 59. ayet de yazılanlar şöyle: ( Bu iki âyet Âd kavminin helâk oluş sebep ve sonuçlarını veciz bir şekilde özetlemektedir: Onlar Allah’ın âyetlerini inkâr ettiler ve peygamberlerine isyan edip inatçı her zorbanın izinden gittiler. Bu sebeple hem bu dünyada hem de kıyamet gününde lâneti hak ettiler. Âd kavminin inkâr ettiği peygamber Hûd bir kişi olduğu halde âyette çoğul olarak “peygamberler” (rusül) şeklinde gelmiştir. Müfessirler, bir peygambere isyan edilmesinin bütün peygamberlere isyan olarak kabul edildiğini, bu sebeple peygamberlerin çoğul olarak zikredildiğini söylemişlerdir (İbn Âşûr, XII, 105). Nitekim Kur’an’da bunun başka örnekleri de vardır (meselâ bk. Şuarâ 26/123). 60. Âyetin son iki cümlesi Hûd kıssasının da son cümleleri olup Âd kavminin suç ve cezasını kısa birer cümle ile net bir şekilde tekrar vurgulamaktadır: Onlar rablerini inkâr ettiler; bu sebeple Allah’ın rahmetinden uzaklaştırıldılar)

Göktaşı Görseli : Sanırım hepimiz görür görmez dünyamıza bir göktaşı düşeceği aklına gelmiştir. Bir gün gerçekten bir göktaşı düşeceği mi ya da düşecek olan şeyin bir göktaşı olarak mı göstericekler bilemiyoruz fakat ilginç bir şey söyliyim dergi kapağının paylaşıldığı aynı günde Gerard Butlerinde başrolde olduğu Greenland adlı bir göktaşı konulu filmin fragmanı paylaşıldı sizce de tesadüf mü ?

Virüs ve Bakteri Görseli : Başka bir resimde ise virüs ve bakteri görüyoruz ve dikkatlice bakıcak olursanız resmin sol alt köşesinde sperm ayrıntısı ise bir nüfus kontrolüne bir gönderme yapar gibi tekrar ilginçtir ki aynı tarihte Dünya Sağlık Örgütünden endişe verici bir paylaşım geldi açıklamalara göre ” En kötüsü henüz gelmedi .”

Penguen Görseli : Her fırsatta gündeme getirilen buzulların erimesi ile alakalı bir görsel ve dünyayı bekleyen başka bir kıyamet senaryosu ,yakın zamanda dünyanın kıyı bölgeleri sular altında mı kalıcak . Küresel güçler tarafından ünlü yapılan iklim aktivistleri ve bu konu hakkında anlaşmazlıklar tartışma konusu buzullar gerçekten eriyor mu yoksa bir amaç uğruna böyle mi lanse ediyorlar . Eski ABD Başkan yardımcısı Al Gorge nin buzulların erimesi ile ilgili yazdığı uygunsuz gerçek isimli kitap ve belgesel filmi bilim adamları tarafından deşifre edilip çürütüldü . Yakın zamanda 16 kişi tarafından oluşan Norveçli bir bilim ekibi buzulların erimesi ile alakalı bir belgesel filmi çekmek için kuzey kutbuna doğru yola çıkmışlar fakat gemilerinin çarpmış olduğu buzullarda mahsur kalmışlardı bunun üzerine Trump Twitterında inanmayarak dile getirdi buzullar gerçekten erimiyorsa yoksa amaç nedir .

Nükleer Bomba Görseli : Resmin en sağ tarafında bulunan resmin ne olduğunu hepimiz biliyoruz zaten The Economistin yayınladığı bir reklam videosunda ki siren sesi durumu açıkça belirtiyor peki neden böyle bir olayı gündeme getirmiş olabilirler yoksa dünyayı bekleyen böyle bir senaryo ile mi karşı karşıya kalacağız , bu resim ise diğerlerinden farklı olarak siyah beyaz yapmışlar.

Yanardağ Görseli : Duvardaki bu görselde yanardağı dikkat çekmiler öyleki sosyal medyadaki paylaşımlarında da gelecek volkan patlamalarının altını çizmişler fakat sıradan bir patlama olcağını zannetmiyorum çünkü büyük volkan patlaması olarak yapılmış paylaşım . Kapaktaki gaz maskelerinin bu konuyla alakası olabilir .

Kuşlar : İlk bakışta kuş zannedilebilir bu gördüklerimiz fakat kapaktaki bu kuşlar yaban ördekleri iki ördek düz bir şekilde yola devam ederken diğer ya dalışa geçiyor ya da yönünde bir sapma oluyor gibi son zamanlarda meydana gelen dünyanın manyetik alanlarında hızlı gelişen değişim süreler halinde uçan bu ördekler saatte 50km/s giderler yönlerini diğer bir çok canlı gibi dünyanın manyetik alanına göre yollarını bulurlar yaban ördekleri ile ilgili nasıl bir mesaj verilmiş ilerki zamanlarda göreceğiz.

Sıradaki felaketler altında paylaşılan bu şifreler hakkında siz neler düşünüyorsunuz lütfen yorumlarda belirtin her fikir bir başka kapıyı açmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler