Eğitim

KPSS’de Yeni Takvimin Başlangıcı Belirlendi

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden ÖSYM, 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı’na KPSS girecek adayların, sınav merkezi farklılığı arzlarını Aday Operasyonları Sistemi AİS üzerinden asıllaştırabileceği bildirildi.

ÖSYM’nin sosyal medya hesabından yayımlanan bültende, 31 Temmuz 2022’de reelleşen 2022-KPSS Genel Maharet-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarının iptal edildiği, ÖSYM sınav takviminde yer alan 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Hocalık Alan Bilgisi ÖABT sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiği anımsatıldı.

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yayımlanan duyuruda, 31 Temmuz 2022'de gerçekleşen 2022-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarının iptal edildiği, ÖSYM sınav takviminde yer alan 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi ÖABT sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiği anımsatıldı.

Yeni KPSS takviminin 17 Eylül 2022’de başlayacağı belirtilen bültende, sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için rastgele bir fiyat arz edilmeyeceği kaydolundu.

Yeni KPSS takviminin 17 Eylül 2022'de başlayacağı belirtilen duyuruda, sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği kaydedildi.

Bültende, adayların sınav merkezi farklılığı arzlarını AİS üzerinden asıllaştırabileceği bildirildi.

Duyuruda, adayların sınav merkezi değişikliği taleplerini AİS üzerinden gerçekleştirebileceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler