Buga Girmek Nedir ? | Sesimol.net

Ne olacak, söyle gitsin?  

#sesimol

#SesimOL

Buga Girmek Nedir ?

Bug çoğunlukla internetle iç içe yaşayanların çoğunun duyduğu ve genellikle ne demek olduğu bilinmemektedir bugün sizinle bug nedir? oyunlarda bug nedir ? size açıklayacağız.

Fallout 4 oyununda bir bug

Bug internette ve çoğunlukla oyunlarda görülen yazılımsal ve kod hataları olarak adlandırılır. Bug aslında oyun yapımcılarının ve internette ki uygulamaların kodlama yapanlarının yaptığı hatalardan kaynaklanmaktadır. Bu hatalar sayesinde uygulamalarda kasma, geri sarma ve takılmalar meydana gelmektedir. Bug kelime anlamı olarak böcek demektir. Kelime anlamı ile alakasız olsada video oyunlarında söylenen bir kelime olarak kalmıştır.G ündelik yaşam için de kullanılabilir. hayatımızın içinde devamlı kötü şans, işlerin yolunda gitmemesi durumunda; “ulan yine bugda kaldım ” gibi cümlelerin kurulması mümkündür.Siz kullanmayabilirsiniz ama ben kullanıyorum.

Elder Scrolls Skyrim

Oyunda Buga Girmek Ne Demektir?

Bug oyunda oynadığınız karakterin ya da karşı taraftaki kişinin takılması hareket edememesi ya da sizin grafiksel hatalar ile harita dışına çıkmanızdır. Çoğunlukla Pubg gibi online oyunlarda görülen hatalardır. Mesela Assasins Creed Unity çok büyük beklentilerle çıkmasına karşın çıktığı ilk günden beri insanlar bug yığını ile karşı karşıya gelmektedir ve bu denli büyük bütçeli oyunlarda oluşan buglar ve hatalar sizin oyun keyfinizi kaçırdığından dolayı bu oyunda tarihe karışmış oldu. Örnek vericek olursak Assassins Creed Unity oyununda npc( oyundaki figüranlar, diğer insanlar) duvarın içinden geçip size vurması ya da birden bire kaybolması ya da sizin kullandığınız oyuncunun duvara tırmanırken birden bire binanın içine girmesi , haritanın dışına çıkılması gibi bir çok hatadan dolayı oyun çok satılamadı. PUBG oyunundan da örnek verebiliriz. PUBG oyununda buga girmek ise oyun başlarken bir anda donarak kalınmasına denir. Yani eşli olan oyunda oyun hatasından dolayı bazen takım arkadaşınızın gövdesi görünürken kafası dönerek aynı hareketleri tekrarlamaktadır. Buna ise Buga girdi denilmektedir.

İlgili Yazılar
#SesimOL

Eğitim Hakkında Temel Bilgiler

#SesimOLekonomiGündem

The Economist 2021 Kehanetleri

#SesimOL

wTakip Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

#SesimOL

Öğrenci Şehri Eskişehir

Haber bültenimize kayıt olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir